Ресторація Мулярових

  Як тільки Ви переступаєте поріг кнайпи Мулярових, одразу потрапляєте в іншу епоху. Це не просто заклад харчування, це своєрідний музей галицького побуту і кулінарії минулого століття. Наша кнайпа оселилася в будинку періоду Австро-Угорщини, і це не випадково. Тут свого часу мешкала видатна кулінарка Стефанія Мулярова.

  У 1909 році цей будинок звів для себе і своєї родини заможний мешканець Станіслава (так колись називався Івано-Франківськ), місцевий адвокат Ісаак Гольдфельд. Його невістка, дружина старшого сина, Стефанія Мулярова, прославилася на все місто своїми кулінарними здібностями. А наша сімейна ресторація має честь продовжувати її славу .

  Стефа дуже любила готувати терті пляцки для гостей, адже саме через неймовірно смачні терті пляцки вона була відома на весь Станіславів. То що ж за дивина? Деруни! А як нам відомо, у кожного свій смак, тож і додатків до дерунів Стефа мала не один десяток, можливо в тому і був її секрет. Сьогодні ви можете скуштувати деруни з різними соусами і додатками , та вибрати свої ідельні терті пляцки.

МЕНЮ

 Ресторація Мулярових це традиційна українська  домашня кухня. Спадщину ЮНЕСКО подаємо зі сметанкою і сальцем, а яворівський пиріг готуємо за класичним старовинним рецептом. Грибна юшка з карпатськими грибочками та ароматний бограч. Терті пляцки, вони ж деруни з додатками на будь який смак та авторські настоянки. А які у пані Муляровоі варенички! Виключно ручна ліпка, обов’язково скуштуйте солодкі червоні з вишнями та зелені з свіжиною. 

ЩО МАЄМО СМАЧНЕНЬКОГО?
Ми пропонуємо гостям скуштувати традиційний борщ, бограч та бануш з бриндзьою. Маємо автентичний яворівський пиріг, який є елементом нематеріальної спадщини України. Грибна юшка з кльоцками та гарбузова крем зупа зігрівають у найпрохолодніші дні. Звичайно , маємо різні салатки бурячок по-галицькі, шопський, тьоці Рози  та традиційна квашенина. Короною стравою нашого меню є терті пляцки або деруни. Пропонуємо насолодитися хрумкими дерунами з різними соусами та додатками, такого ви ще точно не куштували! До дерунів пропонуємо лише крафтове пиво та вино, а ще унікальні настоянки за власнимим рецептами.

 

Дитячий простір (Очикуємо відкриття першогоповерху, наразі не працює)

  Як дбайлива ґаздиня, пані Стефа потурбувалася би про всіх своїх гостей, без винятку. От і ми, сучасні господарі, наслідуємо галицьку традицію гостинності. Якщо Ви прийшли сюди з дітьми, подбаємо, аби вони не нудьгували і не заважали відпочивати дорослим. Спеціально для малечі ми обладнали двоярусну дитячу територію. На ній усе зроблено в масштабі маленької людини — дорослий у цих кімнатах почуватиметься Гулівером, а от дитині буде комфортно. До послуг юного гостя іграшки, приладдя для творчості, зручні меблі — цілий дитячий світ у галицькому етно-стилі. За зовсім маленькими відвідувачами наглядатиме турботлива працівниця ресторації  Мулярових.

КУЛЬТХВИЛЯ

Дім Мулярових надихає і зачаровує.  Спільно з літ студією Перлина запрошує на теплі камерні вечори з видатними  особистостями нашого міста. Запрошуємо в світ поезії і мистецтва . Анонси подій на сторінці фейсбук
https://www.facebook.com/muliarova/?locale=uk_UA
Вхід вільний 

ГОТОВА ІЖА У РЕТОРТ ПАКЕТАХ

3 перший днів повномасштабної війни наша команда передавала їжу на фронт. Звичайно, ми не були готові , тому основним пакуванням були скляні банки. Нажаль, частина посилки діставалась до місяця не придатною до вживання…
Наша команда знайшла рішення і розробила спеціальні рецептури для реторт пакетів, щоб зберегти смак і користь домашньої їжі.
Спочатку проєкт був розрахований на військових, які так сумують за домашніми стравами від
коханих.
Але блекаути і відгуки наших клієнтів привели нас до того, що це їжа для будь якого випадку коли ти не
можеш / не хочеш готувати.
Повністю готова до вживання
v Натуральні складники
[ Розігріваються у горячий воді Смачні страви для всієї родини
. Запрошуємо фонди що опікуються мешканцями територій де ведуться бойові дії і нашими захисниками до співпраці
Замовити можно за телефоном 097 888 9785
Або на сторінках соц мереж Дім Мулярових

    Захисники ресторації
  Оберегами ресторації Мулярових стали фігурка св.Миколая (робота XVIII століття, подарована парафією прикарпатського села Петрилів), та ікона св.Параскеви, що вважається захисницею домашніх вогнищ. Святий Миколай зустріне вас у ніші входу до виставкової зали, а старовинний образ Параскеви можна побачити ліворуч від сходів.

    Космацький стіл
  Цей стіл-тумба — чудовий зразок гуцульських меблярства і різьбярства. Виготовлений він у 20-х роках минулого століття майстром із карпатського села Космач. Стіл придбаний у внука майстра. Село Космач відоме не лише в Україні, а й серед закордонних туристів як живий центр унікального гуцульського ужиткового мистецтва.

   Незвичайні сходи
  Наша ресторація двоповерхова. Її сходи теж просякнуті духом старовини. Для їхнього оздоблення використали кахлеву плитку з австрійських та польських п’єців, які новітні господарі-франківці вирішили замінити сучасним опаленням. Засновник сімейної ресторації зробив усе, щоб зберегти кахель бодай у такому застосунку. До речі, він може розповісти про кожнісіньку плитку на цих сходах.

   Генеральський столик
  Старий генерал, що мешкав на цій же вулиці, роками зберігав у своєму столі велику таємницю. Під кришкою вояка завжди ховав від рідних пляшечку коньяку. Дивно, що генеральська дружина так довго не могла розгадати причину «доброго гумору» свого чоловіка. Можливо, цей столик пам‘ятає ще якісь таємниці?

    Найбільший скарб

  Якщо підніметеся на другий поверх ресторації, неодмінно побачите праворуч, у ніші дверей, дбайливо збережений скарб, розміщений за склом. Це книжка доктора-дієтолога Аполінара Тарнавського “Kuchnia Jarska” («Вегетаріанська кухня»), видана у Львові в 1901 році. Дуже вірогідно, що Тарнавський — один із перших дієтологів Європи, який розробив кухню здорового харчування, тому книжка зберігається нами з величезною шаною і трепетом. У ході ремонтних робіт реставратори приміщення поруч із книгою знайшли в ніші ще й метрики перших власників будинку та зшитки з кулінарними рецептами, якими кухарі ресторації користуються і тепер. Тож маєте змогу оцінити рецепти від Стефи Мулярової та доктора Тарнавського, замовивши страви з меню нашого закладу.

 

  Але, можливо, найбільшим подарунком від наших предків були знайдені під час реконструкції кулінарні книги та переписи (рецепти) Стефи Мулярової, замуровані в дверній ніші на другому поверсі. Вони й стали тим знаком, який спонукав нас відкрити тут ресторацію галицької кухні. Чому ці записи переховували у такий спосіб — залишається таємницею. Та схоже, тодішні господарі будівлі знали: настане час — нащадки захочуть продовжити традиції не лише галицької кулінарії, а й духовності, культури.

  На двох поверхах сімейної ресторації Мулярових та на літньому майданчику, що є наче етнографічним відділом нашого музею, вас частуватимуть стравами «від пані Стефи Мулярової».

ГАРЯЧІ ОБІДИ ДЛЯ ВПО

Всі страви з нашого меню зігрівають домашнім теплом і готуються з душею. Тому у Дім Мулярових зʼявилась ідея , а завдяки Oxfam Great Britain та за підтримки Банк Львів і можливість організувати безкоштовні гарячі обіди для потребуючих ВПО у ГО “ВПО України” Івано-Франківщина

Вже тиждень, щодня ми годуємо 60 людей.

Це самотні люди пенсійного віку, які потребують нашої підтримки і уваги.

До нас вже приєдналась Наталя Валевська, щоб підтримати людей, допомогти людям та поділитись з ними теплом та увагою.

Допомагаємо кожен на своєму фронті і наближаємо перемогу!