Гастромандрівка слідами літераторів

  Поснідати “як Іван Франко”, напитися води, що смакувала Лесі Українці, подивитися на гори очима Параски Плитки-Горицвіт, скуштувати бануш із бриндзьою та гуслянкою, як смакувало Станіславу Вінцензу, подивитися виставу про гуцульське життя у “найвищому театрі України”… Усе це – але, насправді, значно більше – в “Гастромандрівці слідами літераторів”.

  Це унікальний туристичний маршрут, що об’єднав “картинки з життя” українських письменників та страви прикарпатської та гуцульської народної кухні, і усе це – із прогулянкою мальовничими вуличками середмістя Станиславова (Івано-Франківська) та стежками Верховини. А щоб мандрівка була насиченою та едукативною, допомагають розповіді ґідів – Віталія Качкана (у Івано-Франківську) та Івана Зеленчука (Верховина та околиці).

  Проект реалізовує Верховинська селищна рада і Дорога смаку Прикарпаття за підтримки Українського культурного фонду та Державного агентства розвитку туризму України.

  Гастрономічний маршрут «Дорога смаку Прикарпаття» – це унікальний для України продукт, що сприяє розвитку сільських територій завдяки підтримці виробників традиційних продуктів харчування і збереженню, зміцненню культурної спадщини місцевих спільнот. Залучаючи агровиробництво в гастрономічні туристичні маршрути, ми забезпечуємо диверсифікацію виробничої діяльності в сільській місцевості і залучаємо додаткові фінансові надходження від туристів та інвесторів.

  Гастрономічний маршрут «Дорога смаку Прикарпаття» в подальшому буде інтегрований в європейську систему «Доріг вина та смаку» і позиціонуватиметься як автентичний український національний турпродукт.

  Учасниками «Дороги смаку Прикарпаття» є ресторація Мулярових, фамільний бренд родини Стовпюків, ресторан «Вілла Фамілія», «Файні ябка», фермерське господарство «Згарда», еко-ферма «Вікінги Карпат», фермерське господарство «Дубовий кут», еко-садиба «Дарваїв Кут», еко-садиба «Бойківські світанки», ковальська майстерня Володимира Гавриша, пасіка у пана Миколи, мануфактура «Карпатський колорит».

  Громадська Спілка «Дорога смаку Прикарпаття» – це організація, що об’єднує виробників локальних крафтових продуктів з домогосподарствами, які надають гастрономічні туристичні послуги на власних локаціях та пов’язані в єдину систему етногастрономічних туристично-рекреаційних маршрутів, що проходять частиною території Прикарпаття (Івано-Франківська область). Дорога створена за сприяння Проєкту ЄС «Підтримка розвитку системи географічних зазначень в Україні».

  Головна мета діяльності організації – збереження і розвиток історико-культурного, етнографічного, етногастрономічного середовища Прикарпаття, його популяризація, підтримка локального виробника, запровадження європейських стандартів якості крафтової продукції, підвищення туристичної та інвестиційної привабливості Івано-Франківської області.

  Маршрут триває 3 дні та складається з двох частин: перший день це прогулянка по Станиславові місцями, тісно пов’язаними з перебуванням в місті Івана Франка, а два наступні дні – відвідання кількох мальовничих локацій Верховинського району, в яких мешкали та творили такі знакові для української культури постаті як Петро Шекерик-Доників, Гнат Хоткевич, Параска Плитка-Горицвіт, Станіслав Вінценз, Леся Українка….

vr_karta_4-716x1024