Наші новини

Виставка Василя Данилюка

28 січня 2013 року об 11.00 в сімейній ресторації Мулярових, що по вул. Чорновола 5, відбудеться відкриття персональної виставки Василя Данилюка під назвою «Пейзаж під настрій».
На виставці представлені понад 20 робіт художника, які створені протягом останніх 5-ти років.
Природа і люди – ось головні джерела натхнення для Василя Данилюка. А що найбільше його приваблює так це - неповторна краса, історія та етнос рідного Прикарпаття. Це відчувається, коли споглядати на чудові пейзажі, портрети і натюрморти, що чарують теплотою серця, переданого через кольори і ніжні мазки пензля.


Пейзажі художника вражають тонкістю, глибиною та лаконізмом зображення. Художник прагне передати все барвисте багатство нашої природи: вона молода і радісна («Гарна пора» 2008 ), сумна й сповнена таємничості («А гори як думки» 2009), виблискує золотом опадаючого листя («Осінь на Пруті» 2008 ) і блиском танучого снігу ( «Пробудження землі» 2009 ).
Пейзажі Василя Данилюка можна назвати «пейзажами настрою». Природа зображується в них так, як бачить її розсіяний погляд людини, цілком захопленої якимось душевним станом, людини, яка зауважує навколо лишень те, що співзвучується з цим станом. Все видиме перетворюється у відлуння настроїв - тривоги, радості, меланхолії, скорботи. Настрої ж мінливі і тому в пейзажах Василя Данилюка не має ретельної обробки об'ємної форми предметів. Передача форми предметів, їх колірного «тембру» дається узагальнено - кольоровими плямами. Так написані картини «Подих весни» (2009) , «Осінній туман» (2008) , «Літо минає» (2008) , «Калина при дорозі» (1992). «Осінній настрій» (2008) – це своєрідний гімн прощання з квітучою природою, наповненою яскравим горінням фарб і мальовничим багатоцвіттям. Написаний з блискучою майстерністю, пейзаж, відрізняється складним кольоровим рішенням, передає красу природи у всій її осінній величі.
У пейзажах Василя Данилюка природа одухотворена незримою присутністю людини, її настроями та думками, про існування якої нагадують церкви, містки, хати. Серед пейзажів художника виділяється ряд пейзажів з філософської тематики, серед яких картини «Церковний сторож» (2002), «Спалена церква» (2008), «Церква над селом» (2009), «Нашіптування з віків» (2008), «Пейзаж із пам’яті» (2009).
Численні шукання митця, роздуми про життя і смерть, про споконвічність світу і тлінність людського життя знайшли відображення на цих полотнах. Однак це не зображення тієї чи іншої конкретної місцевості, а скоріше вираження монументального епічного образу, не підвладного часу. Але емоційне забарвлення і значення картин такої тематики Василь Данилюк пропонує визначити глядачам самостійно. Такі роботи завжди будуть актуальні, адже вони існують поза часом, у цьому і полягає один із секретів його успіху.

Для довідки
Василь Данилюк – представник реалістичної живописної школи. Володіє різноманітними техніками образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва, втім найбільше йому імпонує живопис. Значна частина робіт художника написана під час творчих поїздок і різноманітних пленерів.
Сьогодні Василь Данилюк провадить активну творчу діяльністю, є постійним учасником регіональної виставки «Львівський Осінній салон» та Всеукраїнської - «Мальовнича Україна», а також бере участь в пленерах.
Протягом 2003-2010рр. Василь Данилюк вже проводив ряд персональних виставок в м. Івано-Франківську (приміщення НСХУ), м. Мукачево (замок «Паланок»), м. Хуст (Хустська художня галерея) та в рідному селі художника Чернієві.
Роботи Василя Данилюка знаходяться у приватних колекціях в Німеччині, Польщі, США, Болгарії та Росії.

Розміщення

  • м. Івано-Франківськ
    вул. Чорновола, 5

 

Вакансії

Години роботи

Понеділок - Четвер 12.00 - 23.00
П'ятниця - Неділя 12.00 - 00.00

Західноукраїнській інтелігенції присвячується

Powered by Warp Theme Framework